Yeni İmza Sirküsü Örnekleri

İmza sirküsü örnekleri konusunda sizlere faydalı olacak örnekleri vermek istedik. İmza örnekleri ile alınan bu kağıdı, noterden ücret dahilinde alıyorsunuz. 2017 imza sirküsü fiyatları olarak önceki konularımızdan ücret hakkında bilgi alabilirsiniz.

İmza Sirküsü Örnekleri

İmza beyannamesi olarak da adlandırılan imza sirküleri, günümüzde şirketler veya şahıslar için oldukça önemlidir. Son yıllarda ise banka kredi başvurularında ve pos cihazı alımlarında bu belge talep edilir. Özellikle iş yerleri için pos cihazı almak isteyen bireylerden kesinlikle bu belge talep edilerek işlemlere başlanır. Bunun için sizlere en yakın noter şubesine gitmeniz gerekiyor. Notere giderken yanınızda kim pos cihazını alacak ise onun TC kimlik belgesi de yanında götürülmelidir. Ortalama olarak sırada olursa, 30 dakika içinde belge elinizde olacaktır.

Banka kredileri olarak da şirket veya iş yeri adına kredi başvurusunda bankaların hemen hepsi sizlerden şirket imza sirküsü talep edecektir. Bunun için yine sizlere en yakın notere gitmeniz gerekiyor. Notere giderken, iş yerinizi sadece siz yalnız işletiyorsanız kendiniz, ortak olma durumunda ise ortağında gelmesi gerekiyor. Ayrıca şirket adına imza sirküsü almak istediğinizde şirket yönetim kurulunda kimler var ise onlarında gelmesi gerekiyor. Kısaca imza yetkisi kimde ise onun orada bulunması zorunludur.

İmza Sirküsü Nereden Çıkarılır?

İmza beyannamesi olarak bu belgeyi (evrakı) nereden çıkaracağınız hakkında bilgiye ihtiyaç duyabilirsiniz. Öncelikle bilmeniz gerekenler arasında, çıkarılacak olan imza sirküsü için geçerlilik süresini üzerinde belirtin ki sonradan başınız ağrımasın. Özellikle şirketler için imza sirküsü geçerlilik süresi çok önemlidir. İlgili tarihler arasında şirketin yönetim kurulu için alacağı kararların onaylanması demek ile eş değerdir.

İmza sirküsü noterden çıkarılmaktadır. Ayrıca ücretli bir evrak olup, ortalama olarak 5/30 dakika arasında kişiye şahsen teslim edilir. Kim için imza sirküsü çıkarılacak ise o şahsa teslim edilir.

Konumuzdan Başlıklar:

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Bankacılık sektöründe derin analizleri sizler ile buluşturan '' Serkan ERDİL '' borsa, forex, emtia gibi önemli yatırım araçlarında da bilgi vermeyi amaçlar.
Benzer Yazılar
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
imza sirküsü