İmza Sirküsü Noter Ücreti 2019

Şirketler için büyük öneme sahip olan imza sirküsü, 2019 yılında gelen zamların ardından yükselişe geçti. 2019 yılı imza sirküsü noter ücreti verilen nüsha sayısına göre artmaktadır. Bu nedenle imza sirküsü noter fiyatı hakkında merak edilenleri buradan öğrenebilirsiniz.

İmza Sirküsü Noter Ücreti Ne Kadar?

İmza sirküleri bildiğiniz gibi şirketler özellikle şahıs şirketi kuranlar için önemli bir paya sahiptir. Bunun asıl etkeni, şirketlerin bankalar ile olan etkileşimi olması nedeni ile alınacak olan evrak (imza sirküsü) bu nedenle önemlidir. Ülkemizde her yıl devlet üzerinden alınan resmi evrak ücretleri artış göstermiştir. Geçen yıla oranla imza sirküsü fiyatı artığını görmekteyiz. Normal şartlarda tek nüsha için noterden alınan imza sirküsü ücreti 2019 yılı dahilinde 98 liraya çıkarıldı. Ancak şunu unutmamak gerekiyor ki, alınan nüsha sayısına göre fiyat artışı olmakta. Yani tek nüsha imza sirküsü için alınan ücret ile iki nüsha için alınan fiyatlandırma farklı olmaktadır. Genelde 1,5 kat şeklinde ilerlemektedir imza sirküsü fiyatları.

2019 imza sirküsü ücretleri için belirlenen tutar 98 lira (tek nüsha)

Bankalardan özellikle pos cihazı alırken, bankaların talep ettiği evraklar arasında olduğunu hatırlatalım. Tek bir nüsha ile bir yılı geçirmek mümkün ancak bazı kurumlar, sizlerden güncel imza sirküsü talep edebilir. Bu nedenle kurumların şartlarını da göz ardı etmemek adına güncel tarihli imza sirküsü almanız sizlerin yararına olacaktır.

İmza Sirküsü Noter Fiyatı 2019

İmza sirküsü şirketler veya ticari faaliyet yapan bireyleri kapsadığı için bu evrakları noter tarafından verildiğini belirtelim. Ücreti dahilinde çıkarılan imza sirküsü, imza beyannamesi ile karıştırılmamalıdır. Her türlü bankacılık işlemlerinde imza sirküsü talep edilir. Bir nevi şahsın işte benim imzam budur şeklinde açıklanmasıdır.

İmza sirküsü bankacılık ürün ve hizmetleri açısından fazlası ile tüm bankalar tarafından talep edilir. Pos cihazı başvurularında imza sirküsü ticari faaliyet yapan kişilerden kesinlikle istenen resmi evraklar arasında.

Konumuzdan Başlıklar:

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Bankacılık sektöründe derin analizleri sizler ile buluşturan '' Serkan ERDİL '' borsa, forex, emtia gibi önemli yatırım araçlarında da bilgi vermeyi amaçlar.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
imza sirküsü