İmza Sirküsü Ne Kadar? (İmza Beyanname Ücreti 2017)

İmza beyanname ücreti diğer adı ile imza sirküsü ne kadar sorusuna şu şekilde yanıt verebiliriz. 2017 yılı imza sirküsü ücretleri, konusunda bu bilgilere ulaşarak gittiğiniz notere fazladan para ödemeden işlemlerinizi başarılı bir şekilde halletmiş olacaksınız. Bu sayede hem zamandan hem de fazla para vermemekten kurtulmuş olacaksınız. Genelde noterdeki memurlar fiş kesse de, bazı özel noterlerde bu ücretleri yüksek bir şekilde aldıklarını görmekteyiz. Ortalama her yıl imza sirküsü ücretlerine 5/10 TL arasında zam yapıldığını da unutmadan ekleyelim.

İmza Sirküsü Ne Kadar?

Öncelikle imza sirküsünü çoğu kişi ne anlama geldiğini bile bilmemektedir. İmza sirküsü noterden alınan, sizin bu imzanın asıl sahibi olduğunuzu belirten belge niteliği taşır. Genelde noterden aldığınız bu imza sirküsü üretli olup, imza sirküsü geçerlilik süresi dahilinde geçerlilik kazandığının da altını çizelim.

Halk dilimizde imza sirküsü genelde imza sirgüsü veya imza sürgü olarak da okunabilir. Ancak notere gittiğinizde elinize evrakı verdiğinde zaten doğru şekilde yazıldığını göreceksiniz. Bu nedenle imza sirküsü oldukça önemli bir evrak olup, başkalarının eline geçmemesine özen göstermelisiniz. Vekalet verdiğiniz kişilere de çok ama çok güvenmesi gerektiğini hatırlatalım. Firma olarak imza sirküsü o firmada görev alan üst yönetimin kimler olduğunu da belirtir. Zira şirket olarak çalışanlar devletin tüm kademelerinde bu evrakın başta gelmesini talep eder. Ancak şahıslarda ise bazı özel kalemler tarafından belgeler talep edildiğinde gidip noterden hızlıca alabilirsiniz.

İmza sirküsü belgesinde arka yüzünde ise o kişinin kişisel bilgileri yer almaktadır. Bu nedenle bu belge aynı zamanda kimlik kartı görevi de bazı yerlerde görebilir. Notere giderken imza sirküsü talep eden kişinin şahsen gelmesi ve ücreti vermesi esastır. İmza sirgüsü resmi bir evrak olup bilgisayar çıktısı ile alınıp mühürlü olduğuna dikkat edilmesi gerekiyor.

İmza Beyanname Ücreti 2017

İmza beyannamesi veya imza sirküleri olarak 2017 yılındaki ücretleri aşağıdaki ekrandan görebilirsiniz. Kesinleşmiş imza sirküsünün fiyatlarına bakacak olursak eğer fiyat 2017 imza sirküsü için tam olarak fiyat 45 Türk Lirasıdır. 45 Türk Lirası olan bu fiyat sadece 1 nüsha için belirtilen fiyattır. Nüsha sayısına göre değişen imza sirküsünde nüsha sayısıyla beraber hesaplama noterleri asgari ücretine bakılarak da değişmektedir. Bu da demek oluyor ki her yıl değişmeler de olsa aralarda bariz fiyat farklarına rastlanamamaktadır.

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Bankacılık sektöründe derin analizleri sizler ile buluşturan '' Serkan ERDİL '' borsa, forex, emtia gibi önemli yatırım araçlarında da bilgi vermeyi amaçlar.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
imza sirküsü