İmza Sirküsü Aslı Gibidir Fiyatı

Noterden çıkartılan imza sirküsü, gerek fiyat gerekse de kullanım amacına yönelik ne anlama geldiği merak edilenler arasında. Bu merak edilenler arasında imza sirküsü aslı gibidir yazısı olup, imza sirküsü fiyatı da en fazla düşündürenler arasında. Sizlerde bu konuda yorumlarınızı dile getirmek istiyorsanız bizlere yorum alanından ulaşabilirsiniz. Bu sayede bilgi deneyimi kazanmış olacaksınız.

İmza Sirküsü Aslı Gibidir

Aşağıdaki ekranda göreceğiniz gibi aslı gibidir yazısı çok önemlidir. Genelde resmi evraklar üzerinde bu mührü veya yazıyı görmek mümkündür. Bunun amacına baktığımızda imzalanan belgenin resmi bir değer taşıdığının göstergesidir. Bu mührü vurduktan sonra ilgili evrak resmi bir değer taşıyarak tüm resmi işlemlerde bunu kullanabilirsiniz. Tabi süreci içinde geçerli olacağının altını çizelim.

2018 yılı için belirlenen imza sirküsü ücreti noterden giriş yapıldığında belli olmaktadır. Edindiğimiz bilgilere göre en düşük imza sirküsü ücreti 2018 için en az 100 TL en fazla ise 200 TL arasında değişmektedir. Ancak bu tutarlar genişletebilir, zira noterde şirket için imza sirküsü çıkarma işleminde kişi sayısı ve evrak miktarı ne kadar fazla ise fiyatlar artabiliyor.

aslı gibidir

İmza sirküsü süresi oldukça önemli konular arasında. Noterden çıkardığınız bu evrak resmi olup, belge üzerinde süre kavramının geçtiğine bakılmalıdır. Zira belirli süre sonunda resmi süresi geçen imza sirküsü geçersiz olacak ve sorunlar ortaya çıkabilecektir.

İmza Sirküsü Ne İşe Yarar?

İmza sirküsü şirketler veya ticari faaliyet yapan bireyleri kapsadığı için bu evrakları noter tarafından verildiğini belirtelim. Ücreti dahilinde çıkarılan imza sirküsü, imza beyannamesi ile karıştırılmamalıdır. Her türlü bankacılık işlemlerinde imza sirküsü talep edilir. Bir nevi şahsın işte benim imzam budur şeklinde açıklanmasıdır.

İmza sirküsü bankacılık ürün ve hizmetleri açısından fazlası ile tüm bankalar tarafından talep edilir. Pos cihazı başvurularında imza sirküsü ticari faaliyet yapan kişilerden kesinlikle istenen resmi evraklar arasında.

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Bankacılık sektöründe derin analizleri sizler ile buluşturan '' Serkan ERDİL '' borsa, forex, emtia gibi önemli yatırım araçlarında da bilgi vermeyi amaçlar.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
imza sirküsü