İmza Beyannamesi Ücreti 2019

Noterden imza beyannamesi alırken belirli miktarlarda olan parayı vermeniz zorunludur. 2019 imza beyannamesi ücreti aşağıdaki ekranda net olarak verilmiş olup, bu yıl ki enflasyon oranlarından bunlarda nasibini almıştır. Bildiğiniz gibi noter tarafında yapılan işlemlerin tamamı ücrete tabidir. Bu da insanların oraya gitmeden önce belirli miktarlarda para yanlarında bulundurması önerilir.

İmza Sirküleri Masrafı

İmza beyannamesi ve imza sirküleri çıkarma konusunda masraf farklılıkları mevcuttur. Noter’den imza sirküleri çıkartmak için 92 TL ile 130 TL arasında fiyat ödemeniz gerekirken, imza beyannamesi için ise ödeyeceğiniz ücret 50 TL olmaktadır.  İmza sirküleri masrafı bu şekilde iken imza beyannamesi masrafı ise tamamen farklıdır.

Halk arasında soruların sorulardan birisi olan imza sirküleri kaç para şeklinde sorular için ortalama fiyatları yukarıdaki gibidir. Ancak bu rakamlar her yıl 5 ile 10 TL arasında artış göstermektedir. Yapılan bu artışlar dahilinde vatandaşlar ilgili ücretleri ödemek koşuluyla bu hizmetlerden faydalanabileceklerdir. Noter aracılığı ile temin edilen imza sirküleri için bir takım evraklar hazırlamanız ve bu evrakları noter yetkilisine sunmanız gerekmektedir.

İmza Sirküleri Kaç Para

İmza sirküleri çıkarmak için gerekli olan evraklar; imza sirkülerinde ismi geçen kişinin kimlik fotokopisi, imza sirkülerinde adı geçen kuruma ilişkin vergi levhası ve ticaret sicil numarası imza sirküleri alımında yeterli olmaktadır. İmza sirküleri alabilmek için noterin adınıza düzenlediği evraklara üç farklı yere imza atmak gerekmektedir. Yapılan bu işlemlerin ardından imza sirküleri adınıza düzenlenmiş olup, resmiyet kazanmış olacaktır. İmza sirkülerinin nüshalarından birisi noterde kalmaktadır.

Bu belgeyi almak oldukça kolaydır, ancak noterlerde oluşan uzun kuyruklar sebebiyle vakit kaybetmemek ve beklememek için bölgenizde yoğunluk olmayan ilçelerde yer alan farklı noterlerden işlerinizi kolay ve hızlı şekilde yaptırabilirsiniz.Bu işlemlerin ardından artık imza sirkülerini alabileceksiniz.

Konumuzdan Başlıklar:

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Bankacılık sektöründe derin analizleri sizler ile buluşturan '' Serkan ERDİL '' borsa, forex, emtia gibi önemli yatırım araçlarında da bilgi vermeyi amaçlar.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
imza sirküsü