İmza Beyannamesi İle İmza Sirküsü Aynı Değildir!

Hemen herkes bu bilginin aynı olduğunu düşünür ancak noterden edinilen resmi bilgilere göre imza beyannamesi ile imza sirküsü aynı değildir. Üstelik bunun ücretleri de farklıdır. Aşağıdaki bilgiler sayesinde arasındaki farkları net olarak öğrenmiş olacaksınız.

İmza Beyannamesi Nedir?

İmza beyannamesi şahıslara yani bireylerin çıkardığı resmi evraktır. Şahıs adına verilen bu belgeye imza beyannamesi denilmektedir. Her hangi bir  noterden bunu ücret dahilinde satın alabilirsiniz. 2017 imza beyanname ücretleri hakkında önceki konumuzdan bilgi alabilirsiniz. İmza beyannamesi genelde ticari faaliyetler için verilmez bunun için imza sirküsü çıkarılması gerekiyor. Özellikle ticari kredi başvurularında sizlerden şirket imza sirküsü talep ederler. Bunun için yine notere gidip çıkarmanız gerekiyor.

İmza beyannamesi çıkarmak için şahıs adına olması nedeni ile o şahsın TC kimlik kartı gerekiyor. Şahsın ayrıca kendisi notere gitmesi gerekmekle beraber, başkasının adına imza beyannamesini çıkaramazsınız!

İmza Sirküsü Nedir?

İşte en çok merak edilen konulardan biri de imza sirküsüdür. Zira çoğu kişi imza sirküsü ile beyannameyi karıştırmaktadır. Oysa ki iki kelime de farklı konularda olup, farklı işlemler için kullanılmaktadır. İmza sürküsü, ticari işletmeler için kullanılır. Dükkan, büfe, lokanta vb. esnaflık yapanlar veya şirketler için imza sirküsü olmazsa olmaz konular arasında.

Hemen herkesin aklında ise imza beyannamesi nedir, imza beyannamesi nereden alınır, imza beyannamesi, imza sirküsü, imza sirküsü nedir, imza sirküsü nereden alınır soruları geliyor. 2017 imza sirküsü ücreti adlı konumuza bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Genelde burada ise şirket adına noterden alınacak olan belgeye denilmektedir. İmza beyannamesi bir nevi ticari faaliyetler için kullanılmaz.

Sonuç olarak bakıldığında bilmemiz gerekenler arasında en önemlisi imza sirküsü ile beyannamenin farklı olduğu ve fiyatlarında ayrı olarak verileceğini unutmayalım.

Konumuzdan Başlıklar:

Kullanıcı Oyu:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 1,00 out of 5)
Loading...
Yazar Hakkında: Serkan ERDİL
Bankacılık sektöründe derin analizleri sizler ile buluşturan '' Serkan ERDİL '' borsa, forex, emtia gibi önemli yatırım araçlarında da bilgi vermeyi amaçlar.
İlginizi Çekebilir
Yorumlar
Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?
imza sirküsü